Wycieczka ze Stalowej Woli

Ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci wraz z opiekunami odwiedziła Izbę Regionalną i zwiedziła okolice.

Dużo radości zawsze sprawia dzieciom możliwość dotknięcia  lub użycia sprzętów znajdujących się w Izbie.

 

Dziękujemy Panu  Krzysztofowi za umożliwienie wejścia na prom i przekazanie wycieczkowiczom dużej dawki fachowej wiedzy.

 
Warsztaty bibulkarskie -ruszyły

Zapraszamy do udziału w warsztatach bibułkarskich,które odbywać się będą w związku z ogłoszonym Konkursem  na Palmę Wielkanocną.Na warsztaty zapraszamy do GCK w sobotę  11 mnarca o godz 9.00 .Kontakt :602663936 - Teresa Lachowska 

 
Kulinaria z Gminy Radomyśl na łamach gazety "Nowiny"

Tradycyjnie kulinarne zespoły przygotowaly wielką gamę   przysmaków pochodzących z przepisów naszych babć.Będzie co umieścić w gazecie a byly tam kotlety bite, mielone,faszerowane, z płatków owsianych, pasztety,swojski chleb i smalec,schaby, schabiki i wiele pysznych pieczonych ciast.  Pierogi w wykonaniu pań z izby dominowały na stole.Było ich, aż sześć rodzajów: na słodko z serem,z kapusty bialej, z kapusty kiszonej,z ziemniaków, z kaszanki, ziemniaczano-serowe. 

 
Wycieczka do Cmielowa,Krzemionek i Bałtowa

Wycieczka do miejsc znajdujących się nie daleko od nas okazała się bardzo interesująca.Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Krzemionki Opatowskie i "miasteczko" dinozaurów -Bałtów zachwyciło wycieczkowiczów.Ciekawe historie przekazywali nam przewodnicy.

 
"Hubertus" w Izbie Regionalnej

W minioną niedzielę izbę odwiedziło kilkudziesięciu myśliwych z Koła Łowieckiego "SĘP" w Mielcu. któremu prezesuje pan Jan Korzybski. Wśród zaproszonych gości znależli się radna powiatowa Leokadia Gugala,ks.wikariusz Dariusz Wodka,wójt Gminy Radomyśl nad Sanem  Jan Pyrkosz, dyrektor ZS w Chwałowicach Wioleta Maślach, dyrektor GCK Teresa Lachowska, radni i sołtysi. Przyjazny klimat i miła atmosfera sprawiła, że goście zatrzymali sie nieco dłużej. Gulasz, udziec, kabanosy to potrawy,które mysliwi przygotowali  aby poczęstować gości i swoich kolegów.

"Darz bór"- tradycyjnym mysliwskim pożegnaniem zakończono to spotkanie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 46